Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 10-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
31.10.2021
Pod pokličkou

Slow kosmetika

Žít pomalu, vychutnat si kouzlo dne, nestresovat se. Prostě se zastavit a být chvíli v souznění s přírodou a jejími přirozenými cykly. Slow Living – to není marketingová novinka, to je nutnost lidí zbrzdit v neskutečně rychlém životním tempu a postupně se vrátit ke kořenům svých předků.  Proto je potřeba co nejvíce využívat lokálních zdrojů z organických farem nebo ještě lépe z vlastní zahrádky. Nutkání vrátit se včas do dob našich prababiček, kdy z pece voněly buchty a čerstvý chléb. Je to potřeba uvědomění si vlastního bytí a napojení se na koloběh života. 

Co je Slow kosmetika? 

 Slow můžeme interpretovat jako Sustainable (udržitelný), Locale (místní), Organic (organický) a Whole (ucelený) (SLOW). To je životní postoj, kdy se snažíme propojit se s přírodou, bez stresu, bez hektičnosti této doby. To je pochopení, že půdu máme půjčenou od našich pravnuků a díky tomu můžeme s klidnou myslí rozumně využívat zdrojů matky Země.

Naše kosmetika vzniká od semínka, tedy dříve než zasejeme, musíme půdu pro setí připravit, vyplít ji, pohnojit, odhadnout správný čas setby. Každý rok je jiný a každý je plný překvapení, proto nikdy nevíme dopředu, zda bude třeba chrpová květová voda k dispozici, zda bude dostatek měsíčku na výrobu macerátů, mastiček a čajíků. 

Vždy musíme pozorovat přírodu a naslouchat jejím slovům, náznakům, prostě se jí plně přizpůsobit a podpořit ji!  Dívat se, pozorovat a využívat jejich darů, které nám nabízí v dané době. A naučit se odpočívat, když odpočívá i ona. 

Stejně jako jsou roční období jiná, žádné jaro není totožné minulému, nejsou stejné ani bylinky. Každý sběr, každé sušicí síto, každá macerovaná sklenice bude vždy trošku jiná, jako je každý den v našem životě. Stejně tak i my jsme různí a i bylinky si vybíráme podvědomě podle své intuice. Otevřete jim svá srdce i mysl. 

U nás sbíráme bylinky ručně, sušíme je po staru pomalou metodou. Bylinky pro následnou výrobu, macerujeme ve slunečnicovém oleji přes 10 týdnů nebo ve vepřovém sádle, které si sami škvaříme, po dobu 5 týdnů. Protože nespěcháme na naše bylinky, nespěcháme ani na naši kosmetiku. A je to vážně znát! Odměnou za dlouhé čekání a nejistotu je řada voňavé kosmetiky, která podpoří tvrzení ze starých herbářů.

Udržitelní se snažíme být i v obalové technice. V maximální míře využíváme obaly z obnovitelných zdrojů: papíru, skla, kukuřičného škrobu a dřeva, dáváme život již použitým krabičkám a výplním.

Přijeďte si někdy pod Blaník prožít svůj SLOW life a poznáte, že u nás to nejsou jen slova. Pochopíte, jakou odměnou po práci je voňavý šálek čaje a domácí dobrota z plotny.

Užívejte si své slow chvíle, nejen s našimi bylinkami a kosmetikou Herba·Roja a z Experimentální zahrady pod Blaníkem. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.

Informace pro zákazníky

O nás | GDPR Obchodní podmínky | Blog Kontakty

Kde nás najdete

Karhule 1,
257 08 Načeradec

 
 
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz